ابن سینا, ادویه جات, خشکبار, دمنوش های تخصصی, شیمی درمانی یا گیاه درمانی, طب سینا, کبد چرب, گیاهان دارویی

فوائد خوردن پوست سیر

فوائد خوردن پوست سیر

پوست سیر: نکات و ترفندهایی برای استفاده از آنها

سیر این ماده مخفی در بسیاری از خوشمزه ترین غذاهای جهان، دارای فواید سلامتی بسیار چشمگیری است. تنها نقطه ضعف آن پوست نازک و کاغذی است که برداشتن آن بسیار دشوار به نظر می رسد. اما ممکن است شما را شگفت زده کند که بدانید حتی پوست نیز کاربردهای مختلفی دارد. چند نکته و ترفند برای استفاده حداکثری از پوست سیر،

فواید پوست سیر برای سلامتی

اگر به دلایل بیشتری برای خوردن سیر و همچنین طعم لذیذ آن نیاز داشتید، این یک غذای بسیار مغذی است که دارای تعدادی فواید مهم برای سلامتی است.به حمایت از سلامت قلب کمک کند.سیر حاوی موادی است که باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود و به جریان خون سالم و فشار کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل های سیر می تواند به کاهش قابل توجه فشار خون سیستولیک و دیاستولیک در مبتلایان به فشار خون کمک کند. همچنین مشخص شده است که هم کلسترول LDL کلی و هم کلسترول بد را کاهش می دهد.به پیشگیری از بیماری مزمن کمک می کند.
سیر سرشار از آنتی اکسیدان است که به مبارزه با اثرات مواد مضری به نام اکسیدان که باعث آسیب به سلول های بدن شما می شود، کمک می کند. آسیب سلولی اکسیداتیو می تواند باعث پیری زودرس شود و ممکن است منجر به چندین بیماری مزمن شود. آنتی اکسیدان ها راهی عالی برای مبارزه با این اثرات مضر هستند، و این، همراه با توانایی سیر در کاهش فشار خون و کلسترول، تصور می شود که آن را به ویژه در مبارزه با بیماری های مغزی مانند آلزایمر و زوال عقل موثر می کند.
برای اینکه بدانید سیر چگونه می تواند به سلامت شما کمک کند.
نحوه پوست کندن سیر
پوست کندن سیر بسیار مشکل است، و اگر این کار را خیلی طولانی کنید، می توانید تا روزها با انگشتانی مواجه شوید که بوی سیر می دهند. خوشبختانه، چند ترفند وجود دارد که می توانید برای آسان تر کردن کار از آنها استفاده کنید. یکی از این میانبرهای آسان را امتحان کنید و در کمترین زمان آن میخک های خوشمزه را رایگان خواهید داشت.
با استفاده از چاقو
شاید ساده ترین راه برای پوست کندن سیر این است که آن را با قسمت صاف یک چاقوی پهن کمی له کنید تا پوست آن شل شود. حبه سیر را روی تخته برش قرار دهید، سمت صاف چاقوی خود را روی آن قرار دهید و به آرامی اما محکم فشار دهید. هنگام شل شدن پوست باید کمی ترک خورده بشنوید. پس از این باید حذف آن بسیار آسان تر باشد. این روش به خوبی جواب می دهد، اما اگر نیاز به پوست کندن مقدار زیادی سیر دارید، می تواند زمان بر باشد

نصف کردن سر

این روش برای اگر نیاز به پوست کندن کل سیر دارید عالی است. اصل استفاده از فشار برای شل شدن پوست مانند روش اول است اما در مقیاس بزرگتر. ابتدا سر سیر را از وسط نصف کنید، سپس یک چاقوی پهن بردارید و هر نیمه را فشار دهید.
استفاده از آب گرم
این روش از بخار برای شل کردن پوست های مزاحم سیر استفاده می کند. حبه های سیر خود را در ظرفی بریزید و روی آن را با آب بسیار داغ اما نه جوش بپوشانید. بگذارید 1 دقیقه بماند تا بخار کار خودش را بکند، سپس سیر را با احتیاط با یک قاشق چایخوری جدا کنید. وقتی به اندازه کافی خنک شد که بتوان آن را لمس کرد.
با استفاده از مایکروویو
مشابه روش آب گرم، در این روش از بخار برای شل کردن پوست استفاده می شود. حبه های سیر خود را در یک حوله کاغذی مرطوب بپیچید و به مدت 15 ثانیه در مایکروویو حرارت دهید تا کاملا گرم شود. میخک ها را با حوله کاغذی بمالید تا پوست آن به راحتی جدا شود.
نحوه استفاده از پوست سیر
وقتی سیر خود را پوست گرفتید، وسوسه نشوید که آن پوست ها را دور بیندازید. آنها هنوز هم طعم زیادی دارند و همچنین بسیاری از مواد مغذی و ترکیبات تقویت کننده سلامتی که در خود میخک یافت می شوند. در اینجا فقط برخی از راه هایی وجود دارد که می توانید از آن پوست های باقی مانده سیر استفاده کنید.
پوست های سیر طعم زیادی دارند اما بافتی غیر اشتها آور دارند، بنابراین برای افزودن به ذخایر عالی هستند، جایی که می توان پس از استخراج طعم آن ها را با هر چیز دیگری صاف کرد. آنها همچنین می توانند به یک دسته گل گارنی با گیاهان مختلف دیگر اضافه شوند و برای طعم دادن به سوپ ها، سس ها و کاسرول ها استفاده شوند. به سادگی همه چیز را در پارچه پنیر ببندید و پس از اتمام پخت، برداشتن آن آسان خواهد بود.
در خمیر نان
بسیاری از نانوایان از پوست سیر به عنوان یک ماده مخفی استفاده می کنند و آن را با هاون و هاون به صورت پودر در می آورند و به خمیر نان خود اضافه می کنند. این طعم ملایم سیر را به همراه مواد مغذی اضافی مانند آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A و C اضافه می کند.
مواد مغذی را به کمپوست اضافه کنید
اگر نمی‌خواهید با پوست سیر آشپزی کنید، می‌توانید با بازگرداندن آنها به خاک از هدر رفتن آن مواد مغذی جلوگیری کنید. پوست سیر افزودنی عالی به کمپوست است و گیاهان باغ شما – شاید حتی برخی از گیاهان سیر جدید – مطمئناً فواید آن را احساس می کنید.
دستور پخت با سیر
اگر این همه صحبت در مورد سیر شما را گرسنه می کند، در اینجا چند دستور العمل سیر خوشمزه برای رفع این هوس آورده شده است.
اسکون های سیر وگان-سالسا آووکادو با زنجبیل و سیر-نان موزارلای سیر-میگوی تند سیر با کلم پیچ-گوشت کبابی شده با سیر و لیمو
tebe30na
info@tebe30na.ir
https://www.instagram.com/tebe30na

دیدگاهتان را بنویسید