ابن سینا, ادویه جات, دمنوش های تخصصی, طب سینا, کبد چرب, گیاهان دارویی

فواید زردچوبه برای سلامتی

فواید زردچوبه برای سلامتی

زردچوبه ادویه زرد روشنی که برای قرن‌ها درزر سراسر آسیا استفاده می‌شود، در دهه‌های اخیر مورد استقبال غرب قرار گرفته است، نه تنها به دلیل توانایی آن در ارضای اشتهای ما برای کاری، بلکه به دلیل فهرست چشمگیر فواید سلامتی آن. زردچوبه به معنای واقعی کلمه، ماده ای گرم است.زردچوبه که به دلیل ریشه رشد می کند، سابقه ای باستانی در استفاده در آشپزی، رنگرزی پارچه، لوازم آرایشی و طب سنتی در چین و هند دارد.کورکومین رنگدانه‌ای است که در زردچوبه یافت می‌شود و نه تنها رنگ روشن مشخصی به آن می‌دهد، بلکه دارای طیف وسیعی از فواید سلامتی است. اینها شامل اثرات ضد باکتری، ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. به دلیل این عملکردهای گسترده، زردچوبه در رابطه با آرتریت، بیماری های چشم ، سرطان، بیماری قلبی ، بیماری آلزایمر و موارد دیگر مورد مطالعه قرار گرفته است.

زردچوبه یک ضد التهاب طبیعی است

التهاب یک فرآیند ضروری در بدن است، زیرا با مهاجمان مضر مبارزه می کند و آسیب های ناشی از باکتری ها، ویروس ها و جراحات را ترمیم می کند. با این حال، التهاب طولانی‌مدت در اکثر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و سرطان نقش دارد، بنابراین باید کنترل شود، جایی که ترکیبات ضدالتهابی وارد می‌شوند. کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی است که مانع از این می‌شود. اثر مولکول های التهابی در بدن مطالعات اثرات مثبت کورکومین را بر افرادی که از بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید و بیماری التهابی روده و سایر موارد رنج می برند، نشان می دهد.
زردچوبه یک آنتی اکسیدان قوی است
نشان داده شده است که کورکومین یک پاک کننده قوی از رادیکال های آزاد اکسیژن است که مولکول های شیمیایی فعالی هستند که به سلول های بدن آسیب می رسانند. آسیب رادیکال‌های آزاد، همراه با التهاب، محرک اصلی بیماری‌های قلبی عروقی هستند، بنابراین کورکومین می‌تواند نقشی در پیشگیری و مدیریت بیماری قلبی داشته باشد. علاوه بر اثرات آنتی اکسیدانی، زردچوبه همچنین نشان داده است که کلسترول و تری گلیسیرید را در افراد در معرض خطر بیماری قلبی کاهش می دهد و ممکن است فشار خون را بهبود بخشد.آنتی اکسیدان های موجود در زردچوبه ممکن است خطر ابتلا به آب مروارید ، گلوکوم و دژنراسیون ماکولا را نیز کاهش دهند .
زردچوبه اثرات ضد سرطانی دارد
مطالعات متعدد انسانی و حیوانی تأثیر زردچوبه بر سرطان را مورد بررسی قرار داده‌اند و بسیاری دریافته‌اند که می‌تواند بر شکل‌گیری، رشد و توسعه سرطان در سطح مولکولی تأثیر بگذارد. تحقیقات نشان داده است که می تواند گسترش سرطان را کاهش دهد و می تواند به مرگ سلول های سرطانی در انواع سرطان ها کمک کند و می تواند عوارض جانبی منفی شیمی درمانی را کاهش دهد.شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد کورکومین می تواند از سد خونی مغزی عبور کند و ممکن است به محافظت در برابر بیماری آلزایمر کمک کند. این دارو برای کاهش التهاب و همچنین ایجاد پلاک های پروتئینی در مغز که مشخصه افراد مبتلا به آلزایمر است، عمل می کند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کورکومین می تواند به افسردگی و اختلالات خلقی کمک کند. مکمل‌های زردچوبه علائم افسردگی و اضطراب و نمرات افسردگی را در کارآزمایی‌های متعدد کاهش دادند. در حالی که بیشتر تحقیقات فعلی در آزمایشگاه یا روی حیوانات انجام می شود، نتایج دلگرم کننده است و این ادویه فوق العاده به عنوان ابزاری قدرتمند در بهبود سلامت ما همچنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. و این یک بهانه عالی برای درست کردن کاری است!
بیشترین بهره را از زردچوبه ببرید:نشان داده شده است که ترکیب زردچوبه با فلفل سیاه جذب کورکومین را تا 2000 درصد افزایش می دهد. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که ترکیب با چربی‌ها، مانند روغن زیتون یا کلزا، ممکن است جذب را افزایش دهد.

 

tebe30na
info@tebe30na.ir
https://www.instagram.com/tebe30na

دیدگاهتان را بنویسید