ابن سینا, دمنوش های تخصصی, طب سینا, کبد چرب, گیاهان دارویی

بابونه چیست؟

بابونه چیست؟

چرا مردم بابونه مصرف می کنند؟
چه مقدار بابونه مصرف کنید؟
خطرات مصرف بابونه چیست؟
بابونه هزاران سال است که به عنوان یک داروی سنتی برای آرام کردن اضطراب و آرامش معده استفاده می شود. در تمام دنیا، بابونه به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده دمنوش گیاهی شناخته می شود.
چه برای به خواب رفتن در شب، تقویت سیستم ایمنی بدن یا کاهش استرس به کمک نیاز داشته باشید، یک فنجان چای بابونه می تواند کمک کند. این ترکیب چای گیاهی دارای طعمی سبک و گلدار با طعمی از شیرینی طبیعی است.
چرا مردم بابونه مصرف می کنند؟
بابونه یک گیاه بی خطر در نظر گرفته می شود و در بسیاری از فرهنگ ها برای بیماری های معده و به عنوان یک آرام بخش ملایم استفاده شده است . برخی از مطالعات، عمدتاً با استفاده از ترکیب بابونه با گیاهان دیگر، نشان می دهد که ممکن است فواید سلامتی داشته باشد.
نشان داده شده است که یک محصول با بابونه و سایر داروهای گیاهی ناراحتی معده ، سوزش سر دل، حالت تهوع و استفراغ را کاهش می دهد .
دهانشویه با بابونه ممکن است زخم های دهان ناشی از درمان های سرطان را تسکین دهد . برخی تحقیقات نشان می دهد که بابونه می تواند به سایر بیماری ها مانند اسهال در کودکان، هموروئید ، اضطراب و بی خوابی کمک کند . هنگامی که بابونه روی پوست استفاده می شود ، ممکن است به تحریک پوست و بهبود زخم کمک کند. برخی تحقیقات نشان داده اند که ممکن است به اندازه کرم هیدروکورتیزون برای اگزما موثر باشد.

چه مقدار بابونه مصرف کنیم؟

هیچ دوز استانداردی از بابونه وجود ندارد. مطالعات بین 900 میلی گرم تا 1200 میلی گرم در روز به شکل کپسول استفاده شده است. رایج ترین نوع آن دمنوش است و برخی افراد روزانه یک تا چهار فنجان می نوشند. برای تهیه دمنوش بابونه، یک چای کیسه ای بابونه یا گل های بابونه را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی بخار آب دم کرده و میل کنید.

خطرات مصرف بابونه چیست؟

اثرات جانبی. اکثر متخصصان می گویند بابونه بی خطر است. می تواند باعث خواب آلودگی و در دوزهای زیاد، استفراغ شود. همچنین دارای پتانسیل ایجاد واکنش های آلرژیک در افرادی است که به گیاهان وابسته در خانواده گل های مروارید آلرژی دارند، اگرچه چنین واکنش هایی بسیار نادر است. اگر به این گیاهان حساسیت دارید از مصرف آن اجتناب کنید: بابونه، ابروسیا، بابونه، گل همیشه بهار یا گل داوودی. کرم های پوستی با بابونه می توانند باعث اگزمای آلرژیک و تحریک چشم شوند . اثرات استفاده طولانی مدت بابونه مشخص نیست.

فواید دمنوش بابونه

1. دارای خواص ضد التهابی است

دمنوش بابونه حاوی خواص ضد التهابی است و نوشیدن دمنوش بابونه علائم التهاب را کاهش می دهد . اگر از یک بیماری التهابی مزمن مانند آرتریت رنج می برید، بابونه می تواند به تسکین درد کمک کند و شما را راحت تر کند.

2. علائم سرماخوردگی را تسکین می دهد

یک فنجان دمنوش بابونه نیز یک داروی گیاهی عالی برای سرماخوردگی است ! مطالعات نشان داده‌اند که بابونه می‌تواند در کاهش علائم سرماخوردگی مفید باشد .

3. برای قلب شما مفید است

بابونه حاوی خواص مفیدی است که برای قلب شما مفید است . در حالی که مطالعات در مورد پتانسیل بابونه برای سلامت قلب هنوز ادامه دارد، تحقیقات نشان می دهد که مصرف دمنوش بابونه ممکن است برای کسانی که از بیماری هایی مانند بیماری عروق کرونر قلب رنج می برند مفید باشد.

4. به هضم غذا کمک می کند

یک فنجان دمنوش بابونه بعد از یک وعده غذایی غنی می تواند به هضم غذا کمک کند و مشکلات معده را تسکین دهد. نشان داده شده است که بابونه علائم رفلاکس اسید را کاهش می دهد، نفخ و گاز را دفع می کند و به سلامت کلی دستگاه گوارش کمک می کند .

5. برای خواب خوب است

آیا در به خواب رفتن در شب مشکل دارید؟ دمنوش بابونه قرن هاست که به عنوان کمک کننده خواب و آرامش استفاده می شود . دمنوش بابونه دارای اثر آرام بخش ملایمی است که برای القای خواب عالی است. بعد از اینکه به خواب می روید، بابونه می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند تا آرام و سرحال از خواب بیدار شوید. همچنین نشان داده شده است که بابونه به مشکلات کیفیت خواب مرتبط با افسردگی و سایر مشکلات سلامت روان کمک می کند.

6. اضطراب را کاهش می دهد

یک فنجان دمنوش بابونه همچنین می تواند به کاهش استرس و کاهش اضطراب کمک کند . بابونه به خاطر خواص آرامش بخشش معروف است و یک فنجان دمنوش آرام بخش و معطر درست می کند که برای هر زمانی از روز عالی است. از آنجایی که بابونه یک آرام بخش بسیار ملایم نیز هست، می تواند به شما کمک کند هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی آرام شوید.

7. گلودرد را تسکین می دهد

مطالعات نشان داده اند که دمنوش بابونه می تواند به تسکین گلودرد و کاهش گرفتگی صدا کمک کند. یک قاشق عسل در یک فنجان دمنوش بابونه بسیار مفید است، زیرا عسل همچنین دارای خواص تسکین دهنده و ضد میکروبی است.

8. برای سیستم ایمنی بدن شما مفید است

نوشیدن بابونه همچنین ممکن است برای سیستم ایمنی بدن شما مفید باشد . در حالی که مطالعات در مورد فواید فراوان بابونه هنوز ادامه دارد، تحقیقات اخیر نشان می دهد که بابونه ممکن است حاوی خواص ضد باکتریایی باشد که می تواند به جلوگیری از بیماری و حفظ سیستم ایمنی بدن شما در بهترین حالت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید