ابن سینا, ادویه جات, دمنوش های تخصصی, شیمی درمانی یا گیاه درمانی, طب سینا, کبد چرب, گیاهان دارویی

فواید گزنه

فواید گیاه گزنه
گزنه ها را اغلب گزنه گزنه می نامند، و اگر تا به حال در یک مزرعه زیبا قدم زده اید و فقط با جوش های خارش دار ظاهر شده اید، احتمالاً از قبل به خوبی با آنها آشنا هستید. برای معرفی کمی عمیق تر، گزنه یک گیاه گلدار است که در سراسر جهان یافت می شود.
هنگامی که بلعیده می شوند (به روش مناسب، توجه داشته باشید) برای شما مفید هستند. بیشتر از آن، آنها یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی در جهان هستند.گزنه گیاهی علفی، چند ساله و گلدار است و بومی بسیاری از مناطق مختلف در سراسر جهان از جمله آمریکای شمالی، شمال آفریقا، اروپا و آسیا است. هزاران سال است که گزنه هم به عنوان دارو و هم به عنوان منبع غذایی مورد استفاده قرار گرفته است. گفته می شد که سربازان روم باستان برای کمک به گرم ماندن گزنه را روی خود می مالیدند، در حالی که مصریان باستان از آن برای درمان آرتروز و کمردرد استفاده می کردند. ناگفته نماند که گزنه قرن هاست که خورده می شود.
در حالی که گزنه هنوز معمولاً برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود، خواص آن که از مجاری بینی سالم پشتیبانی می کند در طول فصل آلرژی بسیار مفید است.
مشخص شده است که گزنه حاوی آنتی هیستامین هایی است که یک دفاع حیاتی در برابر پاسخ طبیعی بدن به گرده و سایر آلرژن ها هستند. علاوه بر این، ارزش غذایی بالای آنها بخشی از چیزی است که آنها را به یک منبع غذایی محبوب تبدیل کرده است – گزنه منبع عالی آهن، کلسیم، ویتامین C، اسید فولیک، پتاسیم، منگنز و کاروتنوئیدها است. برگ های خشک گزنه نیز گاهی در چای برای مادران باردار یا شیرده استفاده می شود.
گزنه همچنین دارای چند خاصیت درمانی غیرمنتظره دیگر مانند کمک به توقف خونریزی، بهبود سلامت پروستات و تسکین نقرس و درد مفاصل است.
ادای احترام به احساس سوزش است که در صورت لمس این گیاهان روی پوست ایجاد می شود. زمانی که گیاه پخته، خشک یا تبدیل به مکملی شد که مصرف آن بی خطر است.
روشی که گزنه در کاهش علائم تب یونجه عمل می کند، مهار التهاب است که می تواند محرکی برای آلرژی های فصلی باشد. این کار با مسدود کردن گیرنده‌های هیستامین، متوقف کردن سلول‌های ایمنی از انتشار مواد شیمیایی که علائم آلرژی را تحریک می‌کنند، و همچنین COX-1 و COX-آنزیم‌های مرتبط با التهاب انجام می‌شود.

tebe30na
info@tebe30na.ir
https://www.instagram.com/tebe30na

دیدگاهتان را بنویسید